C0603C180K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C180K4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 18PF 16V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
18pF
Height :
870μm
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
16V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
KEMET C0603C180K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 18pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)