C0603C153J3REC7867
Mfr.Part #
C0603C153J3REC7867
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
0.015µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
KEMET C0603C153J3REC7867
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)