C0603C152M3REC7867
Mfr.Part #
C0603C152M3REC7867
Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603C152M3REC7867
ESD SMD Comm X7R 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)