C0603C152M2GEC7867
Mfr.Part #
C0603C152M2GEC7867
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL
Capacitance :
1500pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Applications :
ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603C152M2GEC7867
ESD SMD Comm C0G 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)