C0603C152J4RECAUTO7411
Mfr.Part #
C0603C152J4RECAUTO7411
Description
CAP CER 0603 1.5NF 16V X7R 5%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603C152J4RECAUTO7411
ESD SMD Auto X7R 1500pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)