C0603C152G3GEC7867
Mfr.Part #
C0603C152G3GEC7867
Description
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Feature :
Low ESL
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Applications :
ESD Protection
KEMET C0603C152G3GEC7867
ESD SMD Comm C0G 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)