C0603C151M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C151M3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 150PF 25V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
150pF
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
KEMET C0603C151M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 150pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)