C0603C150J3GAC7867
Mfr.Part #
C0603C150J3GAC7867
Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Voltage - Rated :
25V
Termination Style :
Pad
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings :
Lead Style :
Tolerance :
5%
Features :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Capacitance Value :
15pF
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Product Height (mm) :
0.8
Equivalent Series Resistance Type :
Extreme Low
Case Style :
Ceramic Chip
Product Depth (mm) :
0.8
Mounting :
Surface Mount
Package / Case :
Construction :
Flat
Microwave Application :
No
ECCN (US) :
EAR99
Series :
SMD Comm C0G
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Product Number :
C0603C
Product Length (mm) :
1.6
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage :
25Vdc
Capacitance :
15 pF
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Dissipation Factor (%) :
0.1
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Number of Terminals :
2
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C0603C150J3GAC7867 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:25Vdc, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, C0603C150J3GAC7867 pinout, C0603C150J3GAC7867 datasheet PDF, C0603C150J3GAC7867 amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C0603C150J3GAC7867 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C0603C150J3GAC7867
SMD Comm C0G 15 pF 25V Ceramic Capacitor 5% C0G, NP0 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603