C0603C131J5HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C131J5HACAUTO
Description
CAP CER 0603 130PF 50V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
130pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0603C131J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 130pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)