C0603C130M8HAC7867
Mfr.Part #
C0603C130M8HAC7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 10V X8R 0603
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
870μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
13pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Packaging :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0603C130M8HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)