C0603C123M3JAC7867
Mfr.Part #
C0603C123M3JAC7867
Description
CAP CER 0.012UF 25V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Height :
870μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness :
863.6μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Comm U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C0603C123M3JAC7867
SMD Comm U2J 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)