C0603C123K8RAC7867
Mfr.Part #
C0603C123K8RAC7867
Description
CAP CER 0.012UF 10V X7R 0603
Package / Case :
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
10V
Dielectric Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Height :
800μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
10%
Capacitance :
12nF
KEMET C0603C123K8RAC7867
12nF Ceramic Capacitor 10% 0603