C0603C123J4GAC7867
Mfr.Part #
C0603C123J4GAC7867
Description
CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Case Style :
Ceramic Chip
Equivalent Series Resistance Type :
Extreme Low
Dissipation Factor (%) :
0.1
Construction :
Flat
Product Height (mm) :
0.8
Number of Terminals :
2
Tolerance :
5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Microwave Application :
No
Package / Case :
Product Depth (mm) :
0.8
Mounting :
Surface Mount
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Capacitance Value :
0.012uF
Voltage :
16VDC
ECCN (US) :
EAR99
Termination Style :
Pad
Product Length (mm) :
1.6
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C0603C123J4GAC7867 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603, Voltage:16VDC, C0603C123J4GAC7867 pinout, C0603C123J4GAC7867 datasheet PDF, C0603C123J4GAC7867 amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C0603C123J4GAC7867 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C0603C123J4GAC7867
Ceramic Capacitor 5% 0603