C0603C122M3JAC7867
Mfr.Part #
C0603C122M3JAC7867
Description
CAP CER 1200PF 25V U2J 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Height :
870μm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
863.6μm
Series :
SMD Comm U2J
Capacitance :
1200pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0603C122M3JAC7867
SMD Comm U2J 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)