C0603C122J2RAC7867
Mfr.Part #
C0603C122J2RAC7867
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1.2nF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
5%
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Height :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
200V
Dielectric :
X7R
KEMET C0603C122J2RAC7867
1.2nF Ceramic Capacitor 5% 0603