C0603C121M1HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C121M1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 120PF 100V ULTRA ST
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0603C121M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 120pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)