C0603C120M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C120M8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 12PF 10V ULTRA STAB
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Height :
870μm
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0603C120M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 12pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)