C0603C112F8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C112F8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 1.1NF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1100pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
870μm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0603C112F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1100pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)