C0603C111J5HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C111J5HACAUTO
Description
CAP CER 0603 110PF 50V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
870μm
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
110pF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
KEMET C0603C111J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 110pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)