C0603C103M4RECAUTO
Mfr.Part #
C0603C103M4RECAUTO
Description
CAP CER 0603 10NF 16V X7R 20%
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0603C103M4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)