C0603C103M1REC7867
Mfr.Part #
C0603C103M1REC7867
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
10000pF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0603C103M1REC7867
ESD SMD Comm X7R 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)