C0603C102J4REC7867
Mfr.Part #
C0603C102J4REC7867
Description
CAP CER 0603 1NF 16V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
Series :
ESD SMD Comm X7R
KEMET C0603C102J4REC7867
ESD SMD Comm X7R 1000pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)