C0603C102J3GACAUTO
Mfr.Part #
C0603C102J3GACAUTO
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1nF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
Dielectric :
C0G
KEMET C0603C102J3GACAUTO
1nF Ceramic Capacitor 0603