C0603C101J3HAC7867
Mfr.Part #
C0603C101J3HAC7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 25V X8R 0603
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
100pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Height :
870μm
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603C101J3HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 100pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)