C0603C100M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603C100M8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 10PF 10V ULTRA STAB
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
870μm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C0603C100M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 10pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)