C0603C100K5GACAUTO
Mfr.Part #
C0603C100K5GACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10pF
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Series :
SMD Auto C0G
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603C100K5GACAUTO
SMD Auto C0G 10pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)