C0603C-4N30G1T2
Mfr.Part #
C0603C-4N30G1T2
Manufacturer
API Delevan
Description
FIXED IND 4.3NH 885MA 90MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
JESD-609 Code :
e4
Current Rating (Amps) :
885mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Type :
Wirewound
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±2%
Inductance :
4.3nH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material - Core :
Ceramic
Rated Current-Max :
0.885A
Series :
C0603
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
HTS Code :
Q @ Freq :
22 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
250MHz
Datasheets
C0603C-4N30G1T2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD