C0603C-43N0J1T2
Mfr.Part #
C0603C-43N0J1T2
Manufacturer
API Delevan
Description
FIXED IND 43NH 500MA 280MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Series :
C0603
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
250MHz
Rated Current-Max :
0.5A
Number of Functions :
1
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Material - Core :
Ceramic
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
500mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Inductance :
43nH
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
C0603C-43N0J1T2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD