C0603C-3N30J1T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C-3N30J1T2
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3NH 1A 70 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1A
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
22 @ 250MHz
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Series :
C0603
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shielding :
Unshielded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Rated Current-Max :
1A
Test Frequency :
250MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Inductance :
3.3nH
Number of Functions :
1
Datasheets
C0603C-3N30J1T2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD