C0603C-39N0J1T1
Mfr.Part #
C0603C-39N0J1T1
Manufacturer
API Delevan
Description
FIXED IND 39NH 540MA 240MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
39nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±5%
Construction :
RECTANGULAR
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
540mA
Rated Current-Max :
0.54A
Factory Lead Time :
15 Weeks
HTS Code :
Test Frequency :
250MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ceramic
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Number of Functions :
1
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Series :
C0603
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
JESD-609 Code :
e4
Datasheets
C0603C-39N0J1T1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD