C0603C-22N0J1T2
Mfr.Part #
C0603C-22N0J1T2
Manufacturer
API Delevan
Description
FIXED IND 22NH 610MA 190MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
C0603
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Rated Current-Max :
0.61A
Current Rating (Amps) :
610mA
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
15 Weeks
Inductance :
22nH
Shielding :
Unshielded
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e4
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
HTS Code :
Material - Core :
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Datasheets
C0603C-22N0J1T2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD