C0603C-200NJ1T3
Mfr.Part #
C0603C-200NJ1T3
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 200NH 200MA 1.98OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
C0603
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Type :
Wirewound
Inductance :
200nH
Current Rating (Amps) :
200mA
ECCN Code :
EAR99
Rated Current-Max :
0.2A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Tolerance :
±5%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Surface Mount :
yes
Inductance Frequency - Test :
150MHz
JESD-609 Code :
e4
Q @ Freq :
25 @ 150MHz
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Test Frequency :
150MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Factory Lead Time :
15 Weeks
Number of Functions :
1
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
900MHz
DC Resistance (DCR) :
1.98Ohm Max
HTS Code :
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
C0603C-200NJ1T3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD