C0603C-200NG1T2
Mfr.Part #
C0603C-200NG1T2
Manufacturer
API Delevan
Description
FIXED IND 200NH 200MA 1.98OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
200nH
Factory Lead Time :
15 Weeks
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±2%
Rated Current-Max :
0.2A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
25 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
150MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
1.98Ohm Max
Material - Core :
Ceramic
Shielding :
Unshielded
Series :
C0603
HTS Code :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Current Rating (Amps) :
200mA
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
C0603C-200NG1T2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD