BZW06-273 A0G
Mfr.Part #
BZW06-273 A0G
Description
TVS DIODE 273VWM 564VC DO204AC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.1A 8/20μs
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Power - Peak Pulse :
600W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
273V
Voltage - Breakdown (Min) :
304V
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels :
Through Hole
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
564V