BZW06-213B B0G
Mfr.Part #
BZW06-213B B0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 213VWM 442VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
213V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Type :
Zener
No
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
442V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9A 8/20μs
Voltage - Breakdown (Min) :
237V