BZW06-213 A0G
Mfr.Part #
BZW06-213 A0G
Description
TVS DIODE 213VWM 442VC DO204AC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9A 8/20μs
Unidirectional Channels :
No
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Series :
BZW06
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
442V
Voltage - Breakdown (Min) :
237V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
213V
Through Hole
Power - Peak Pulse :
600W