BZW06-128B A0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BZW06-128B A0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 128VWM 265VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15A 8/20μs
Series :
BZW06
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
265V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
128V
Voltage - Breakdown (Min) :
143V