BZW04-342BHB0G
Mfr.Part #
BZW04-342BHB0G
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
750mA
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V
Power - Peak Pulse :
400W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V