BZW04-213BHB0G
Mfr.Part #
BZW04-213BHB0G
Description
TVS DIODE 213VWM 344VC DO204AL
DO-204AL (DO-41)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Series :
Automotive, AEC-Q101, BZW04
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
213V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
344V
Power - Peak Pulse :
400W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.2A
Voltage - Breakdown (Min) :
237V