BZW04-154HA0G
Mfr.Part #
BZW04-154HA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
Description
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.6A
Unidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
DO-204AL (DO-41)
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
Automotive, AEC-Q101, BZW04
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
246V
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
154V