BZW04-154BHA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BZW04-154BHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Applications :
Automotive
Power Line Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Breakdown (Min) :
171V
Series :
Automotive, AEC-Q101, BZW04
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
246V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
154V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.6A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Peak Pulse :
400W