BZW04-145BHB0G
Mfr.Part #
BZW04-145BHB0G
Description
TVS DIODE 145VWM 234VC DO204AL
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.7A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Applications :
Automotive
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
145V
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
161V
Packaging :
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
234V