BWVT006060202R2T00
Mfr.Part #
BWVT006060202R2T00
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Series :
BWVT
DC Resistance (DCR) :
34mOhm
Tolerance :
±30%
Current - Saturation (Isat) :
4.05A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
2.2 µH
Current Rating (Amps) :
2.97 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Ratings :
Chilisin Electronics BWVT006060202R2T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD