BWVC00606028150T00
Mfr.Part #
BWVC00606028150T00
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Tolerance :
±30%
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps) :
1.8 A
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
1.89A
Series :
BWVC
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
15 µH
DC Resistance (DCR) :
93mOhm
Chilisin Electronics BWVC00606028150T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD