BWQV00453226560M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWQV00453226560M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Features :
Tolerance :
±20%
Series :
BWQV
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Inductance :
56 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Frequency - Self Resonant :
9.3MHz
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
35 @ 1MHz
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
200 mA
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Chilisin Electronics BWQV00453226560M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD