BWQV00322520121M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWQV00322520121M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±20%
Supplier Device Package :
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Product Status :
Active
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Series :
BWQV
Frequency - Self Resonant :
7.5MHz
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps) :
75 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Inductance :
120 µH
Chilisin Electronics BWQV00322520121M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD