BWPS00383829681M00
Mfr.Part #
BWPS00383829681M00
Package / Case
Nonstandard
Inductance :
680 µH
Material - Core :
Ferrite
Features :
Current Rating (Amps) :
120 mA
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Frequency - Self Resonant :
2.5MHz
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Q @ Freq :
33 @ 1MHz
DC Resistance (DCR) :
24Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.116" (2.94mm)
Series :
BWPS
Current - Saturation (Isat) :
Chilisin Electronics BWPS00383829681M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD