BWPS00383829151K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWPS00383829151K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.116" (2.94mm)
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
6.5Ohm Max
Current Rating (Amps) :
240 mA
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
5.8MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Tolerance :
±10%
Series :
BWPS
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
33 @ 1MHz
Inductance :
150 µH
Chilisin Electronics BWPS00383829151K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD