BWPM001611083N9C00
Mfr.Part #
BWPM001611083N9C00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Shielding :
Unshielded
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Current Rating (Amps) :
1 A
Ratings :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.2nH
Series :
BWPM
DC Resistance (DCR) :
32mOhm Max
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
11GHz
Chilisin Electronics BWPM001611083N9C00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD