BWPM0016110810NJ00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWPM0016110810NJ00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±5%
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Ratings :
Features :
Inductance :
10 nH
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Shielding :
Unshielded
Type :
Drum Core, Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
58mOhm Max
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
BWPM
Current Rating (Amps) :
800 mA
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Chilisin Electronics BWPM0016110810NJ00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD